Rockwell Automation: dowiedz się więcej i poznaj produkty

Warto mieć świadomość, że firma Rockwell Automation jest największym na świecie producentem systemów automatyki przemysłowej. Jej czołowe marki to zaś Allen-Bradley i oprogramowanie FactoryTalk. Jakie produkty są szczególnie istotne?

Główna siedziba Rockwell Automation znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Milwaukee. Ta firma działa już z powodzeniem… w ponad 100 krajach. W ciągu poprzednich 20. lat Rockwell Automation otworzył w Polsce ponad 30 działów (które są odpowiedzialne za różne obszary swojej działalności) – chodzi m.in. o zakład produkcyjny w Katowicach. Poznaj więcej faktów na stronie internetowej https://racontrols.pl/technologie/rockwell-automation/.

Podmiot z Katowic RAControls (jako jeden z niewielu w regionie EMEA) ma status partnera biznesowego „Value Add Service Provider” i „Market Maker” oraz status Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego Rockwell Automation. Dlaczego to ważne? W efekcie RAControls może nie tylko promować, ale też sprzedawać wszystkie produkty i powiązane usługi od Rockwell Automation. Dodatkowo podmiot z Katowic jest uprawniony do przeprowadzania certyfikowanych szkoleń (technicznych oraz serwisowych).

Jakie produkty z dziedziny automatyki przemysłowej warto poznać? Chodzi np. o systemy automatyki. Są to urządzenia i rozwiązania, które umożliwiają budowę systemów automatyki (np. sterowniki oraz panele operatorskie HMI).

Aparatura elektryczna

To zaś grupa produktów mająca za zadanie wspomagać poprawne działanie elementów automatyki przemysłowej i systemów napędowych. Chodzi m.in. o wyłączniki, styczniki i rozłączniki itd.

Systemy napędowe

Systemy układów napędowych zawierające m.in. przemienniki częstotliwości i układy rozruchu bezpośredniego DOL (także w wykonaniu przeznaczonym do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych).

Układy bezpieczeństwa

Chodzi o niezawodne systemy bezpieczeństwa, które poprawiają wydajność produkcji (przy okazji gwarantując bezpieczne środowisko pracy).

Czujniki oraz systemy łączeniowe

Zestaw czujników i rozwiązań, które są konieczne do łączenia systemów automatyki i zasilania.

Rozdzielnice MCC

Nisko oraz średnio napięciowe modułowe rozdzielnice napędowe CENTERLINE® 2500 to rozwiązania, które zapewniają ciągłość ruchu pod kątem aplikacji o znaczeniu krytycznym. Spełniają one najwyższe wymogi w aspekcie m.in. niezawodności.

OPROGRAMOWANIE

Projekt i konfiguracja

Środowisko automatyki Studio 5000® łączy elementy inżynierii oraz projektowania w jednolite ramy. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja wydajności i skrócenie czasu odbioru technicznego.

Wizualizacja oraz raportowanie

To zestaw narzędzi, które wspomagają pracę na wszystkich poziomach wizualizacji i raportowania.

Produkcja

Ten zestaw narzędzi umożliwia dostęp do zasobów w czasie rzeczywistym.

Proces

Oprogramowanie PlantPAx® pomaga producentom podejmować odpowiednie decyzje związane ze sterowaniem procesem.

Connected Components Workbench ™

To bezpłatne oprogramowanie do integracji sterowników Micro800 z edytorem PanelView 800 HMI oraz konfiguracji przemienników PowerFlex (chodzi o wszystkie serie).

Szkolenia i usługi

Dodatkowo Rockwell Automation oferuje rozmaite szkolenia. Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj zatem z ekspertami RAControls!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.